Laenu refinantseerimine – Kuidas säästa raha ja vähendada kohustusi

refinantseerimine

Laenu refinantseerimine on suurepärane viis säästa raha ja vähendada oma igakuiseid laenumakseid. Refinantseerimise abil saad ühendada mitmed laenud üheks, maksta vähem intresse ja hallata oma rahaasju lihtsamalt. See artikkel annab ülevaate sellest, kuidas laenu refinantseerimine töötab ja millised on selle eelised.

Kui oled juba tutvunud laenu refinantseerimise üldiste eelistega, võib olla aeg uurida konkreetseid võimalusi ja tingimusi, mida pakub just refinantseerimislaen. See laenuliik on mõeldud inimestele, kes soovivad oma finantskohustusi ümber korraldada, et saavutada soodsamad intressimäärad ja paindlikumad maksetingimused. Tiheda konkurentsiga finantsteenuste turul leidub mitmeid asutusi, kes pakuvad atraktiivseid refinantseerimisvõimalusi, kuid enne lõpliku otsuse tegemist tasub põhjalikult tutvuda kõikide pakutavate variantidega. Sellise sammu astumine võib tuua märkimisväärseid kokkuhoiu võimalusi ja tuua suuremat selgust sinu finantsplaneerimisse. Tutvu lähemalt, milliseid võimalusi refinantseerimislaen pakub, klikkides siin.

Laenude ühendamine ja soodsamate tingimustega refinantseerimislaenu leidmine võib olla kasulik ka juhul, kui plaanite kodu renoveerimist ja vajate selleks lisaraha. Sellisel juhul tuleb appi remondilaen, mis on mõeldud spetsiaalselt kodu parandustööde ja renoveerimisprojektide rahastamiseks. See annab võimaluse teha vajalikud tööd kiiresti ja suurendada sellega oma vara väärtust, ilma et peaks muretsema kohe suure summa väljamaksmise pärast. Lisainfo ja taotlemise kohta saate rohkem lugeda siit.

Olulised järeldused:

 • Laenu refinantseerimine aitab säästa raha ja vähendada igakuiseid laenumakseid.
 • Refinantseerimine võimaldab ühendada mitmed laenud üheks ja saada paremaid laenutingimusi.
 • Laenu refinantseerimiseks tuleb täita teatud tingimused ning arvestada ka riskidega.
 • Parimad laenu refinantseerimise pakkujad Eestis pakuvad soodsaid intressimäärasid ja paindlikke tingimusi.
 • Õige refinantseerimislaenu valimine nõuab põhjalikku uurimist ja võrdlemist.

Kuidas refinantseerimine toimib?

Laenu refinantseerimine on finantsstrateegia, mille abil saab säästa raha ja vähendada oma igakuiseid laenumakseid. See protsess hõlmab olemasolevate laenude ühendamist üheks uueks laenuks, millel on paremad tingimused. Refinantseerimise eesmärk on saada madalam intressimäär, pikem tagasimakseperiood või mõlemad. Selle tulemusena vähenevad igakuised laenumaksed ja tekib rohkem finantslikku vabadust.

Laenu refinantseerimise protsess on järgmine: esmalt esitad refinantseerimislaenu taotluse, mis sisaldab üksikasjalikku teavet sinu majandusliku olukorra ja maksevõime kohta. Laenuandjad hindavad taotlusi ja teevad sulle personaalseid refinantseerimispakkumisi. Sa saad võrrelda erinevate laenuandjate pakkumisi ning valida sobivaima intressimäära ja tagasimaksetingimused. Kui valik on tehtud, allkirjastad refinantseerimislepingu ja olemasolevad laenud makstakse välja uue refinantseerimislaenuga.

Laenu refinantseerimine võib olla kasulik erinevates olukordades. Kui sul on mitu laenu erinevate intressimäärade ja tagasimaksetähtaegadega, siis refinantseerimislaenu abil saad need kokku panna üheks laenuks. Samuti võid refinantseerimisega vähendada oma igakuiseid laenumakseid, mis aitab sul paremini hallata oma rahavooge. Lisaks võib refinantseerimine olla abiks ka siis, kui soovid saada paremaid laenutingimusi või vabastada end mõnest halvasti sobivast laenust.

Laenu refinantseerimine – kuidas vähendada laenumakseid ja säästa raha

Laenu refinantseerimine on suurepärane võimalus vähendada oma laenumakseid ja säästa raha. Kui sul on mitu erinevat laenu erinevate intressimäärade ja tagasimaksetähtaegadega, võid refinantseerimise abil need kokku panna üheks laenuks, mis aitab vähendada igakuiseid makseid ja intressikulusid.

Refinantseerimislaen võimaldab sul saada madalama intressimäära ja fikseeritud tagasimaksetähtajaga laenu, mis teeb rahalise olukorra jälgimise ja haldamise lihtsamaks. Lisaks võid refinantseerimise abil ka vabaneda mitmest laenuandjast ning hallata oma rahaasju ühe laenuandja juures, mis teeb protsessi mugavamaks ja efektiivsemaks.

Kasu refinantseerimislaenu võtmisest

 • Vähem laenumakseid ja parem maksevõimekus
 • Madalama intressimääraga laen
 • Mugavus ühe laenuandja juures
 • Lihtsam rahaasjade jälgimine ja hallamine

Laenu refinantseerimine võimaldab sul vähendada oma laenumakseid, saada madalam intressimäär ja hallata oma rahaasju mugavamalt ühe laenuandja juures.

Üldiselt on oluline hoolikalt kaaluda oma laenuvajadust ja finantsolukorda enne refinantseerimislaenu võtmist. Võrdle erinevaid laenuandjate pakkumisi ning leia endale sobivaim tingimustega refinantseerimislaen. Kui selleks on olemas võimalus, võid laenumaksete vähendamiseks ja raha säästmiseks kaaluda laenu refinantseerimist.

NB: Refinantseerimislaenu võtmine võib kaasneda teatud riskidega, seega on oluline hoolikalt hindama oma võimalusi ja tagasimaksevõimet enne otsuse tegemist. Võta alati arvesse oma isiklikku olukorda ning konsulteeri vajadusel finantsnõustajaga.

Laenu refinantseerimise tingimused

Laenu refinantseerimiseks on mitmeid tingimusi, mida tuleb täita. Enne refinantseerimislaenu taotlemist on oluline arvestada järgmiste tingimustega:

 1. Vanus: Tavaliselt pead olema vähemalt 18-aastane, et taotleda refinantseerimislaenu. Mõned laenuandjad võivad seada ka kõrgema vanusepiiri.
 2. Sissetulek: Refinantseerimislaenu saamiseks pead tavaliselt omama püsivat ametlikku sissetulekut. Laenuandjad hindavad sinu sissetuleku stabiilsust ja suurust, et veenduda, et suudad laenumakseid korrapäraselt tasuda.
 3. Maksehäired: Enamik laenuandjaid eeldab, et sul pole avatud maksehäireid ehk negatiivset makseajalugu. Kui sul on maksehäireid, võib refinantseerimislaenu saamine olla keerulisem või laenuandjad võivad pakkuda kõrgemaid intressimäärasid.
 4. Laenuvõimekus: Laenuandjad hindavad sinu laenuvõimekust, mis hõlmab sinu sissetuleku suhet olemasolevate kohustuste ja krediidiskooriga. Kõrge laenuvõimekuse korral on sul suurem tõenäosus saada madalama intressimääraga refinantseerimislaen.

Refinantseerimislaenud väljastatakse tavaliselt summas 1000 eurost kuni 25 000 euroni ning laenuperiood võib olla 3 kuud kuni 7 aastat. Kõik tingimused võivad erineda laenuandjate vahel, seega on oluline võrrelda erinevaid pakkumisi ja valida endale sobivaim.

Enne refinantseerimislaenu taotlemist tasub hoolikalt hinnata oma finantsolukorda ning tagada, et oled valmis täitma oma maksekohustusi. Samuti on soovitatav tutvuda laenuandjate poolt pakutavate tingimuste ja intressimääradega ning lugeda läbi laenulepingu tingimused enne allkirjastamist.

Laenuvõimekuse hindamine

Laenuvõimekuse hindamine on oluline protsess, mida laenuandjad kasutavad refinantseerimislaenu taotluste hindamisel. Laenuvõimekus hõlmab sinu finantsolukorra hindamist, sealhulgas sissetulekuid, kulusid, varasid ja kohustusi.

Laenuandjad võivad kasutada erinevaid meetodeid ja kriteeriume laenuvõimekuse hindamiseks. Nad võivad küsida sul käendajat või tagatist, et tagada laenu tagasimaksmine. Mõned laenuandjad võivad kasutada ka krediidiskoori hindamiseks.

Laenuvõimekuse hindamine on oluline nii laenuandjatele kui ka laenuvõtjatele, et tagada vastutustundlik laenamispraktika ja tagasimaksevõime kindlustamine.

Laenu refinantseerimise eelised

Laenu refinantseerimisel on mitmeid olulisi eeliseid, mis aitavad sul säästa raha ja muuta laenumaksete haldamise mugavamaks.

1. Kulude kokkuhoid

Laenu refinantseerimine võimaldab sul vähendada oma intressimäärasid ja kokku panna mitmed laenud üheks, mis omakorda aitab sul kulude kokkuhoida. Saadaval võivad olla soodsamad intressimäärad ja paindlikumad tagasimaksetingimused, mis vähendavad igakuiseid laenumakseid ning aitavad sul raha säästa.

2. Mugavus

Refinantseerimine pakub sulle suuremat mugavust laenuhalduses. Selle asemel, et pidada meeles mitmeid erinevaid laenumaksete tähtaegu ja arveid, saad ühe laenuandja juures hallata kõiki oma laene. See muudab sinu rahaasjade jälgimise ja hallamise lihtsamaks ning võimaldab sul keskenduda olulisemale.

“Laenu refinantseerimine aitab säästa raha ja muudab laenumaksete haldamise mugavamaks.”

Kokkuvõttes võib laenu refinantseerimine olla suurepärane viis, kuidas säästa raha ja vähendada oma laenumaksete koormust. Kulude kokkuhoid, mugavus ja võimalus hallata oma laene ühe laenuandja juures muudavad refinantseerimise atraktiivseks valikuks paljudele inimestele. Enne refinantseerimislaenu võtmist tasub hoolikalt kaaluda oma võimalusi, võrrelda erinevaid pakkumisi ning valida endale sobivaim variant.

Laenu refinantseerimise protsess

Laenu refinantseerimine on protsess, mille käigus võtate uue laenu, et tasuda tagasi oma olemasolevad laenud. See on suurepärane võimalus vähendada oma igakuiseid laenumakseid ja saada paremaid laenutingimusi. Laenu refinantseerimise protsess koosneb mitmest etapist, mis aitavad teil leida sobivaima pakkumise ja sõlmida leping.

Esiteks täitke laenutaotlus, kus peate esitama teavet oma isiklike ja majanduslike tingimuste kohta. See hõlmab teie sissetuleku, kulude ja olemasolevate laenude üksikasjade hindamist. Pärast taotluse esitamist hakkavad laenuandjad hindama teie laenuvõimekust ja esitavad teile personaalseid laenupakkumisi.

Võrrelge erinevaid pakkumisi, analüüsides intressimäärasid, tagasimaksetingimusi ning muid tingimusi. Oluline on valida selline refinantseerimislaen, mis vastab teie rahalisele olukorrale ja vajadustele. Kui olete leidnud sobiva pakkumise, allkirjastage leping ja edastage vajalikud dokumendid laenuandjale. Pärast lepingu allkirjastamist kantakse laenusumma teie pangakontole ja saate hakata nautima madalamaid laenumakseid ja säästu oma igapäevaeluks.

Laenu refinantseerimise protsess:

 1. Täitke laenutaotlus, hindake oma tingimusi
 2. Võrrelge saadud laenupakkumisi
 3. Valige sobivaim pakkumine ja allkirjastage leping
 4. Kandke laenusumma oma pangakontole

Laenu refinantseerimise eelised:

 • Vähendatud igakuised laenumaksed
 • Madalamad intressimäärad
 • Lihtsam rahahaldus ühe laenuandja juures
 • Sääst raha pikas perspektiivis

Laenu refinantseerimise riskid:

 • Suurem võlg, kui uue laenu tagasimaksmine muutub raskeks
 • Suur lennukulu refinantseerimisperioodi pikendamise tõttu
 • Krediidiskoori halvenemine, kui refinantseerimislaenu ei suudeta õigeaegselt tagasi maksta
Laenu refinantseerimise eelised Laenu refinantseerimise riskid
Vähendatud igakuised laenumaksed Suurem võlg, kui uue laenu tagasimaksmine muutub raskeks
Madalamad intressimäärad Suur lennukulu refinantseerimisperioodi pikendamise tõttu
Lihtsam rahahaldus ühe laenuandja juures Krediidiskoori halvenemine, kui refinantseerimislaenu ei suudeta õigeaegselt tagasi maksta
Sääst raha pikas perspektiivis

Laenu refinantseerimise riskid

Laenu refinantseerimine võib olla kasulik viis oma laenumakseid vähendada ja raha säästa, kuid sellega kaasnevad ka teatud riskid, mida tasub arvesse võtta. Üks peamisi riske on laenuvõlg. Kui uue refinantseerimislaenu tagasimakseid ei suudeta täita, võib see viia suuremate võlgadeni ja halvendada sinu krediidiskoori. Seetõttu on oluline hoolikalt analüüsida oma finantsolukorda ja tagasimaksevõimet enne refinantseerimislaenu võtmist.

Teine risk on seotud intressikuludega. Kuigi refinantseerimislaen võib pakkuda madalamat intressimäära, võib pikem laenuperiood suurendada kokkuvõttes intressikulusid. Seetõttu tasub hoolikalt analüüsida ja võrrelda erinevaid refinantseerimislaenu pakkumisi, et leida sobivaim lahendus oma finantsolukorrale.

Refinantseerimislaen võib olla kasulik, kuid samas on oluline mõista ka nendega kaasnevaid riske. Et vältida probleeme ja ebameeldivaid üllatusi, tee põhjalik eelarveanalüüs ning veendu oma võimalustes refinantseerimislaenuga hakkama saada. Konsulteeri vajadusel finantsnõustajaga, et teha teadlikke otsuseid ja minimeerida riski oma rahalisele stabiilsusele.

Laenu refinantseerimise riskid:

 • Laenuvõlg – võimalik suuremate võlgade tekkimine ja halvenenud krediidiskoor.
 • Intressikulu – pikem laenuperiood võib suurendada kokkuvõttes intressikulusid.

Tasub meeles pidada, et iga finantsotsus tuleb teha põhjalikult läbimõeldult, võttes arvesse oma isiklikku olukorda ja riskide hindamist. Refinantseerimislaenu võtmise eelised võivad olla märkimisväärsed, kuid see eeldab vastutustundlikku finantsplaneerimist ja järjepidevat tagasimaksevõimet.

Parimad laenuandjad Eestis laenu refinantseerimiseks

Laenu refinantseerimine on Eestis üha populaarsemaks muutuv teenus, mis võimaldab inimestel säästa raha ja vähendada oma laenumakseid. Siin on mõned parimad laenuandjad Eestis, kes pakuvad laenu refinantseerimisteenust:

Laenuandja Soodustused
eLaenud.ee
 • Madalad intressimäärad
 • Paindlikud refinantseerimise tingimused
 • Kiire otsustusprotsess
TF Bank
 • Mugav laenu refinantseerimise protsess
 • Madalad tagasimaksetasud
 • Kliendisõbralikud teenindajad
ETF.ee
 • Laenu refinantseerimise võrdlusteenus
 • Klientidele kohandatud pakkumised
 • Lihtne ja mugav taotlusprotsess

Kõik need laenuandjad on tuntud oma usaldusväärsuse ja professionaalsuse poolest ning pakuvad soodsaid intressimäärasid ning paindlikke tingimusi. Enne refinantseerimislaenu võtmist on oluline võrrelda erinevaid pakkumisi ning valida endale sobivaim laenuandja vastavalt oma vajadustele ja võimalustele.

Laenu refinantseerimine on suurepärane võimalus vähendada oma laenumakseid ja hallata oma rahaasju lihtsamalt. Valides õige laenuandja, võid säästa oluliselt aega ja raha ning tagada endale parema finantsolukorra. Seega, uurige erinevaid võimalusi, võrrelge pakkumisi ning võtke vastu teadlikud otsused oma finantsolukorra parandamiseks.

Kuidas valida õige refinantseerimislaen

Õige refinantseerimislaenu valimine on oluline samm, et tagada oma finantsolukorra paranemine ja laenumaksete vähendamine. Siin on mõned punktid, mida tasub kaaluda, kui otsite õiget refinantseerimislaenu.

Intressimäär

Üks olulisemaid tegureid õige refinantseerimislaenu valimisel on intressimäär. Mida madalam on intressimäär, seda vähem maksate intresse oma laenu eest ning seega on teil rohkem võimalusi säästa raha. Enne laenu taotlemist uurige erinevate laenuandjate intressimäärasid ja võrrelge neid omavahel, et leida kõige soodsam pakkumine.

Tagasimakseperiood

Teine oluline tegur on tagasimakseperiood. See määrab, kui kaua kulub laenu tagasimaksmiseks. Valige tagasimakseperiood, mis sobib teie finantsolukorraga ja võimaldab teil maksta laenu tagasi mugavalt. Olge teadlik, et pikem tagasimakseperiood võib tähendada suuremaid intressikulusid, kuigi igakuised maksed võivad olla väiksemad.

Laenuandja maine

Ärge unustage uurida ka laenuandja mainet enne refinantseerimislaenu valimist. Kontrollige nende tausta, lugege klientide tagasisidet ja küsige soovitusi, et veenduda nende usaldusväärsuses ja aususes. Usaldusväärne laenuandja pakub selget ja läbipaistvat teavet ning on abiks kogu protsessi vältel.

Laenuandja Intressimäär Tagasimakseperiood Muu teave
eLaenud.ee Alates 7,9% 3 kuud kuni 5 aastat Tasuta konsultatsioonid
TF Bank Alates 6,9% 6 kuud kuni 7 aastat Kiire otsustusprotsess
ETF.ee Alates 9,5% 1 aasta kuni 7 aastat Laenude võrdlusvõimalus

Ülaltoodud tabel näitab mõningaid Eesti parimaid refinantseerimislaenude pakkujaid koos nende intressimäärade ja tagasimakseperioodidega. Võrrelge erinevaid pakkumisi ja valige endale sobivaim refinantseerimislaenuandja vastavalt oma vajadustele ja võimalustele.

Kuidas taotleda refinantseerimislaenu

Refinantseerimislaenu taotlemine on lihtne protsess, mis võimaldab sul vähendada oma laenumakseid ja säästa raha. Siin on mõned olulised sammud, mida tuleb järgida taotlemiseks:

 1. Täida laenutaotlus – esimeseks sammuks on täita refinantseerimislaenu taotlus. Selles taotluses küsitakse sinu isiklikku ja majanduslikku teavet.
 2. Esita vajalikud dokumendid – mõned laenuandjad võivad nõuda täiendavaid dokumente, nagu kontoväljavõtet või isikutuvastust. Veendu, et sul on kõik vajalikud dokumendid olemas enne taotluse esitamist.
 3. Oota laenupakkumist – pärast taotluse esitamist hindavad laenuandjad sinu taotlust ning esitavad sulle personaalseid laenupakkumisi. Võrdle erinevaid pakkumisi ja vali endale sobivaim.
 4. Allkirjasta leping – kui oled valinud sobiva laenupakkumise, allkirjasta laenuleping. Lepingu allkirjastamisega kinnitad oma kohustust laenu tagasi maksta vastavalt tingimustele.
 5. Oota laenusumma kättesaamist – pärast lepingu allkirjastamist laekub laenusumma sulle kontole. Olenevalt laenuandjast võib see võtta aega mõne päeva.

On oluline täita taotlus korrektselt ja hoolikalt ning veenduda, et kõik vajalikud dokumendid on esitatud. Samuti tasub võrrelda erinevaid laenupakkumisi ja valida endale sobivaim refinantseerimislaen. Nii saad kindlustada endale parimad tingimused ja säästa raha oma laenude tagasimaksetelt.

Olulised sammud refinantseerimislaenu taotlemisel
Täida laenutaotlus
Esita vajalikud dokumendid
Oota laenupakkumist
Allkirjasta leping
Oota laenusumma kättesaamist

Refinantseerimislaenu taotlemine võib olla suurepärane võimalus säästa raha ja vähendada oma laenumakseid. Järgides õigeid samme ja esitades vajalikud dokumendid, saad endale sobiva refinantseerimislaenu ning võid olla kindel, et hakkad oma rahaasju paremini hallama.

Laenu refinantseerimine on suurepärane viis säästa raha ja vähendada oma laenumakseid. Kui sul on mitu laenu erinevate intressimäärade ja tagasimaksetähtaegadega, võid need ühendada üheks refinantseerimislaenuks ning saada madalama intressimäära ja fikseeritud tagasimaksetähtajaga laenu. See aitab sul vähendada oma igakuiseid makseid ja säästa raha pikemas perspektiivis.

On oluline valida õige refinantseerimislaen vastavalt oma vajadustele ja võimalustele. Olulised tegurid, mida arvesse võtta, on intressimäär, tagasimakseperiood ja laenuandja maine. Võrdle erinevaid pakkumisi ja leia endale sobivaim lahendus. Pea meeles, et refinantseerimislaenu võtmisel tuleb hoolikalt hinnata oma võimalusi ja tagasimaksevõimet, et vältida võlgadesse sattumist.

Refinantseerimislaenu taotlemine on lihtne protsess, kus täidad laenutaotluse ja esitad vajalikud dokumendid. Seejärel hindavad laenuandjad sinu taotlust ning esitavad sulle personaalseid pakkumisi. Vali endale sobivaim pakkumine ja allkirjasta leping. Pärast seda laekub laenusumma sulle kontole ning saad hakata nautima laenude ühendamisest ja madalamatest maksetest tulenevaid eeliseid.

KKK

Kuidas laenu refinantseerimine töötab?

Laenu refinantseerimine toimib selle kaudu, et võtate uue laenu, et tasuda tagasi oma olemasolevad laenud. Refinantseerimise abil saate paremaid laenutingimusi ja vähem intresse.

Millal on mõistlik võtta refinantseerimislaen?

Refinantseerimislaenu tasub kaaluda, kui soovite vähendada oma laenumaksete koormust ja ühendada mitu laenu üheks, millel on paremad tingimused.

Millised on laenu refinantseerimise tingimused?

Laenu refinantseerimiseks peate tavaliselt olema vähemalt 18-aastane, omama püsivat ametlikku sissetulekut ja puuduvad avatud maksehäired.

Mis on laenu refinantseerimise eelised?

Laenu refinantseerimine võimaldab teil säästa raha, vähendades intressimäärasid ja laenumakseid ning hallata oma laene lihtsamalt ühe laenuandja juures.

Kuidas toimub laenu refinantseerimise protsess?

Laenu refinantseerimise protsess hõlmab laenutaotluse täitmist, laenupakkumiste võrdlemist ja sobiva valimist ning lepingu allkirjastamist.

Millised on refinantseerimislaenu riskid?

Kui ei suuda uue laenu tagasimakseid täita, võite sattuda suuremasse võlgadesse ja halvendada oma krediidiskoori. Samuti võib intressikulu pikema laenuperioodi tõttu suureneda.

Millised on parimad laenu refinantseerimise pakkujad Eestis?

Mõned parimad laenuandjad Eestis, kes pakuvad laenu refinantseerimisteenust, on Laenatargalt.ee, TF Bank ja Võrdle.ee.

Kuidas valida õige refinantseerimislaen?

Õige refinantseerimislaenu valimiseks tasub arvestada intressimäära, sobivat tagasimakseperioodi ja uurida laenuandja mainet ning kasutajate tagasisidet.

Kuidas taotleda refinantseerimislaenu?

Refinantseerimislaenu taotlemiseks täitke laenutaotlus, esitage vajalikud dokumendid ja järgige laenuandja juhiseid. Pärast lepingu allkirjastamist laekub laenusumma kontole.

Kas laenu refinantseerimine on hea viis säästa raha ja vähendada laenumakseid?

Jah, laenu refinantseerimine on suurepärane viis säästa raha ja vähendada oma laenumakseid, samuti hallata oma rahaasju lihtsamalt ühe laenuandja juures.

Laenu refinantseerimine on suurepärane viis säästa raha ja vähendada oma igakuiseid laenumakseid. Refinantseerimise abil saad ühendada mitmed laenud üheks, maksta vähem intresse ja hallata oma rahaasju lihtsamalt. See artikkel annab ülevaate sellest, kuidas laenu refinantseerimine töötab ja millised on selle eelised. Kui oled juba tutvunud laenu refinantseerimise üldiste eelistega, võib olla aeg uurida konkreetseid võimalusi…