Remondilaen viib plaanid ellu

remondilaen

Remondilaen on suurepärane võimalus nende jaoks, kes soovivad oma kodus remonti teha või renoveerimisprojekte ellu viia. Remondilaen aitab finantseerida erinevaid renoveerimise, sisustuse värskendamise ja tehnika väljavahetamise projekte. Selle abil saab teha nii väiksemaid muudatusi üksikutes tubades kui ka terve kodu renoveerimist. Laen sobib ka äripindade ja kontorite remontimiseks või laiendamiseks. Remondilaenul on paindlikud tagasimaksetingimused ja võimalus taotleda kuni 12 kuu pikkust täismaksepuhkust. Laenusummad algavad 2000 eurost ja võimalik on valida nii lühiajalise kui ka pikaajalise tagasimaksegraafikuga laenu.

Tuleb aga arvesse võtta, et mõningatel juhtudel võivad standardse laenutaotlemise protseduuri nõudmised olla takistuseks. Sellises olukorras pakub ideaalset alternatiivi laen ilma palgatõendita. See võimaldab taotlejatel hankida laenu, ilma et nad peaksid esitama ametliku sissetulekut tõestava dokumendi. Kõnealune võimalus mitte ainult ei tee laenu saamise protsessi sujuvamaks, vaid võib osutuda väärtuslikuks lahenduseks neile, kellel puudub stabiilne formaalne sissetulek või kes eelistavad privaatsuse kaalutlusel mitte jagada oma rahaasjadega seotud detaile.

Kui teil on juba varem võetud remondilaen, kuid soovite paremaid tingimusi või madalamat intressimäära, võib olla tark kaaluda olemasoleva laenu refinantseerimist. Laenu refinantseerimine võimaldab konsolideerida olemasolevad võlad või laenud, ühtlustades maksegraafikuid ning vähendades igakuist finantskoormust. See on eriti kasulik, kui teie finantsolukord on ajaga muutunud või kui turu intressimäärad on langenud, pakkudes võimalust vähendada kogukulusid ja suurendada kodusisese eelarve paindlikkust.

Võtmeülevaated:

 • Remondilaen aitab ellu viia kodus renoveerimis- ja remondiplaane
 • Laen on mõeldud nii väiksemateks kui ka suuremateks projektideks
 • Paindlikud tagasimaksetingimused ja kuni 12 kuu pikkune täismaksepuhkus
 • Laenusummad alates 2000 eurost ning erinevad tagasimaksegraafikud
 • Laen sobib ka äripindade ja kontorite renoveerimiseks või laiendamiseks

Remondilaenu eelised ja tingimused

Remondilaenu võtmine pakub mitmeid eeliseid. Esiteks, laenu saamine on kiire ja stressivaba protsess. Laenu taotlemine toimub veebis või kontoris ning laenuotsus tehakse juba järgmisel tööpäeval. See võimaldab teil alustada remonditöödega kiiresti ning ei lükka projekti edasi ootamatute kulude tõttu.

Lisaks on remondilaen paindlik, võimaldades valida erinevaid tagasimaksegraafikuid ja taotleda kuni 12 kuu pikkust täismaksepuhkust. See annab teile võimaluse kohandada laenu tagasimakseid vastavalt oma finantsolukorrale. Samuti on võimalik valida laenu tagasimaksetähtaeg, mis võimaldab teil leida endale sobivaima lahenduse.

Remondilaenul on ka mõned tingimused, mis tuleb täita. Laenusummad algavad 2000 eurost ja saab taotleda kuni 20-aastase tagasimaksetähtajaga. Remondilaenu saamine eeldab Eesti Vabariigi residentsust ja täisealiseks olemist. Laenu tagatiseks võib olla kinnisvara, mille minimaalne väärtus on 10 000 eurot.

Remondilaenu eelised ja tingimused

Eelised Tingimused
Kiire ja stressivaba laenu saamine Remondilaenu summad alates 2000 eurost
Paindlikud tagasimaksetingimused Kuni 20-aastane tagasimaksetähtaeg
Kuni 12 kuu pikkune täismaksepuhkus Eesti Vabariigi residentsus ja täisealiseks olemine
Kinnisvara tagatis, minimaalne väärtus 10 000 eurot

Remondilaenu võtmine pakub paindlikku rahastamisvõimalust erinevate renoveerimisprojektide elluviimiseks. Kiire laenuotsus, võimalus taotleda täismaksepuhkust ning valik erinevate tagasimaksegraafikute vahel annavad suurema finantsvabaduse ja kohandamisvõime.

Kuidas taotleda remondilaenu?

Remondilaenu taotlemine on lihtne ja kiire protsess, mis võimaldab teil oma kodu renoveerimisprojekte ellu viia. Järgnevalt selgitan, kuidas saate samm-sammult taotleda remondilaenu.

Täitke laenutaotlus

Esimeseks sammuks on remondilaenu taotlus veebis või kontoris täitmiseks. Laenupakkujad nõuavad tavaliselt teie isikuandmeid, sissetuleku ja kulude teavet ning tagatise üksikasju (näiteks kinnisvara). Veenduge, et täidate taotluse täpselt ja täidate kõik vajalikud väljad.

“Remondilaenu taotlemine on lihtne ja kiire protsess, mis võimaldab teil oma kodu renoveerimisprojekte ellu viia.”

Oodake laenuotsust

Pärast taotluse esitamist peate ootama laenuotsust. Enamik laenupakkujaid teeb otsuse juba järgmisel tööpäeval. Kui teie laenuotsus on positiivne, võtab laenupakkujas teiega ühendust, et sõlmida laenuleping ja arutada täpsemalt tagasimaksetingimusi.

Sõlmige laenuleping ja saage laenuraha

Positiivse laenuotsuse korral kutsutakse teid kontorisse laenulepingut sõlmima. Enne laenuraha väljamaksmist tuleb teil tavaliselt sõlmida notariaalne hüpoteek ja allkirjastada laenuleping. Pärast seda saate laenuraha kasutada oma renoveerimisprojektide elluviimiseks.

Laenupakkujate võrdlus ja valik

Laenupakkujate võrdlemine on oluline samm remondilaenu taotlemisel. On oluline leida usaldusväärne laenupakkuja, kes pakub sobivaid tingimusi ja toetab teid terve laenuprotsessi vältel. Allpool on toodud mõned olulised aspektid, mida tasub võrrelda ja kaaluda enne lõpliku valiku tegemist.

Intressimäärad ja laenusummad

Üks oluline tegur, mida tuleks võrrelda, on intressimäärad. Erinevad laenupakkujad pakuvad erinevaid intressimäärasid, seega on oluline leida madalaim intressimäär, mis sobib teie eelarvega. Samuti olge tähelepanelik laenusummade osas, kuna need võivad erineda pakkujate vahel. Võrrelge erinevaid võimalusi ja valige see, mis vastab teie vajadustele kõige paremini.

Tagasimaksetingimused ja laenuperiood

Teine oluline aspekt on tagasimaksetingimused ja laenuperiood. Võrrelge erinevaid tagasimaksegraafikuid ja valige see, mis on teie jaoks kõige paindlikum. Samuti uurige, kas laenuperioodi saab vajadusel pikendada või on võimalik varem tagasi maksta ilma täiendavate kuludeta.

Klienditeenindus ja maine

Ärge unustage uurida ka laenupakkujate mainet ja klienditeenindust. Lugege klientide tagasisidet ja arvustusi ning vaadake, millist tuge ja abi nad pakuvad klienditeeninduse kaudu. Usaldusväärne laenupakkuja peaks olema kättesaadav ja abistav, et aidata teil kogu laenuprotsessi vältel.

Laenupakkujad Intressimäär Laenusummade vahemik Tagasimaksegraafik Klienditeenindus
Pank A 4% 2000€ – 50000€ Annuiiteetgraafik 24/7 klienditugi
Pank B 4.5% 3000€ – 40000€ Järelmaks E-mail ja telefonitugi
Pank C 3.8% 500€ – 60000€ Ühekordne tagasimakse Laenukonsultantide tugi

Võrrelge erinevaid laenupakkujaid ja valige see, mis vastab teie vajadustele kõige paremini. Pidage meeles, et oluline on leida usaldusväärne laenupakkuja, kes pakub teie remondiprojektiks sobivaid tingimusi ja toetab teid kogu laenuprotsessi vältel. Tehke teadlik valik ja viige oma kodu remondiplaanid ellu.

Remondilaenu tagasimakse ja muudatused

Remondilaenu tagasimakse toimub vastavalt valitud tagasimaksegraafikule. Teil on võimalik valida annuiteetgraafik või ühekordne tagasimakse, sõltuvalt teie eelistustest ja võimalustest. Annuiteetgraafiku korral on tagasimaksed võrdsed summad, mis sisaldavad nii laenu põhiosa kui ka intressi. Ühekordne tagasimakse tähendab, et tasute kogu laenusumma ühekorraga. Tagasimaksegraafiku valikul tasub arvestada oma finantsolukorra ja laenumakse suurusega, et tagada maksete õigeaegne tasumine.

Kui soovite teha muudatusi oma remondilaenu tagasimakseplaanis, saate seda teha laenulepingu muutmise kaudu. Paljud laenupakkujad pakuvad iseteenindusvõimalusi, kus saate vaadata olemasolevaid laenulepinguid, muuta maksepäeva, kontrollida e-arveid ja lepingusse tasutud makseid ning muuta oma kontaktandmeid. Lepingu muudatuse tasu arvutatakse vastavalt laenupakkujate hinnakirjale. Tehke muudatused alati õigeaegselt ja hoidke oma laenuandjat kursis, et vältida võimalikke probleeme tagasimaksetega.

“Remondilaenu tagasimakse on oluline osa laenulepingust. Olge alati tähelepanelik oma tagasimaksetähtaegade suhtes ja vajadusel pöörduge laenuandja poole, et leida sobiv lahendus.” – Finantseksperdid

Tagasimaksegraafiku tüüp Eelised Piirangud
Annuiteetgraafik – Võrdse suurusega tagasimaksed, mis lihtsustab eelarvestamist
– Sisaldab nii laenu põhiosa kui ka intressi
– Intressikulu kogusummalt on suurem kui ühekordse tagasimakse puhul
– Tagasimakseid tuleb teha regulaarselt
Ühekordne tagasimakse – Maksete tasumine ühekorraga
– Puudub intressikulu
– Võib olla raske korraga suure summa tasumine
– Ei pruugi sobida kõigile finantsolukordadele

Oluline on meeles pidada, et remondilaenu tagasimakse täpne summa ja tingimused olenevad valitud laenupakkujast ning teie isiklikest eelistustest ja võimalustest. Enne laenulepingu allkirjastamist tutvuge hoolikalt kõikide tingimustega ning küsige vajadusel lisainfot laenuandjalt.

Remondilaenu maksepuhkuse võimalused

Remondilaenu võtmine võib olla suur finantskohustus ja mõnikord võib tekkida vajadus ajutiselt maksetest pausi teha. Selleks on võimalik taotleda remondilaenu maksepuhkust. Maksepuhkus võimaldab laenusaajal ajutiselt peatada laenumaksete tasumist, pakkudes vajalikku finantsvabadust. Laenuandjad pakuvad erinevaid võimalusi maksepuhkuse pikkuseks ja tingimusteks, kuid kõige sagedamini kestab maksepuhkus 1 kuni 6 kuud.

Maksepuhkuse taotlemiseks tuleb ühendust võtta laenuandjaga ning esitada taotlus. Laenuandja hindab taotlust individuaalselt ning otsustab, kas maksepuhkus on võimalik ja millised on tingimused selleks. Maksepuhkuse ajal ei pea laenusaaja tasuma laenumakseid, kuid tuleb meeles pidada, et laenuintressid võivad selle perioodi jooksul ikkagi koguneda.

Maksepuhkus on kasulik võimalus, kui tekivad ootamatud kulutused või raskused maksete tasumisel. See võib anda vajalikku hingamisruumi ja võimaldada laenusaajal keskenduda muudele olulistele aspektidele. Enne maksepuhkuse taotlemist tasub aga konsulteerida laenuandjaga ning hinnata selle mõju laenu kogukuludele ja tagasimaksetähtajale.

Maksepuhkuse eelised:

 • Annab finantsvabadust ajutiselt
 • Aitab lahendada ootamatuid kulutusi
 • Võimaldab keskenduda muudele olulistele aspektidele

“Maksepuhkus on kasulik võimalus, kui tekivad ootamatud kulutused või raskused maksete tasumisel.”

Maksepuhkuse kestus Tingimused
1-3 kuud Laenuintressid kogunevad
4-6 kuud Laenuintressid kogunevad

Rahaline vastutus: Maksete hilinemisega seotud kulud

Kui osamakse ei ole õigeaegselt tasutud, võib kaasneda mitmeid kulutusi ja viiviseid. Sellised hilinenud maksed võivad mõjutada teie krediidiskoori ning põhjustada lisakulutusi remondilaenu tagasimaksetega seotud protsessis.

Laenupakkuja hinnakirjas on määratletud tasud ja viivised, mis rakenduvad hilinenud maksete korral. Neid kulusid tuleb tasuda vastavalt laenulepingus määratud tingimustele. Makse hilinemisega seotud kulud varieeruvad laenupakkujate vahel, seega on oluline uurida ja võrrelda erinevate laenuandjate tingimusi enne remondilaenu võtmist.

Pidage meeles, et õigeaegne tagasimaksmine on oluline, et vältida võimalikke rahalisi kulusid ja säilitada hea krediidireiting.

Kui tekivad pikemaajalised probleemid maksete tasumisel, ärge kartke pöörduda laenuandja poole. Koos saate leida sobiva lahenduse, et vältida lisakulutusi ja säilitada head suhted laenupakkuja ja krediidiasutustega.

Hilinenud maksete kulude tabel

Hilinev päevad Viivise määr
kuni 7 päeva 0,1% laenusummast päevas
8-30 päeva 0,2% laenusummast päevas
üle 30 päeva 0,3% laenusummast päevas

Täpseid kuluarvutusi ja viiviseid saab kontrollida oma laenupakkuja hinnakirjast. Oluline on olla teadlik ja jälgida tähtaegseid tagasimakseid, et vältida lisakulusid ja säilitada hea finantsolukord.

Remondilaenu refinantseerimine

Kui sul on juba olemasolev remondilaen kõrgema intressimääraga, võid kaaluda refinantseerimist. Kinnisvara tagatisel remondilaen võib olla hea viis refinantseerida oma senine laen ja saada paremad intressimäärad ning tingimused.

Remondilaenu refinantseerimine võimaldab sul säästa raha, kuna võid saada uue laenupakkuja juures madalama intressimäära. See tähendab, et igakuised laenumaksed võivad olla väiksemad ja saad pikemalt raha kokku hoida. Refinantseerimisel võid valida ka uue tagasimaksegraafiku, mis sobib paremini sinu rahalistesse võimalustesse.

Enne refinantseerimisotsuse tegemist on oluline võrrelda erinevate laenupakkujate tingimusi. Uuri hoolikalt intressimäärasid, tasusid ja laenulepingu sätteid ning võrdle neid oma praeguse laenuga. Tee kindlaks, et saad uue refinantseerimislaenu, mis vastab sinu vajadustele ja võimalustele. Võta ühendust uue laenupakkujaga ning selgitama oma olukorda, et saada pakkumine refinantseerimiseks ning alustada protsessi.

Remondilaenu refinantseerimise eelised Remondilaenu refinantseerimise tingimused
 • Madalam intressimäär
 • Väiksemad igakuised laenumaksed
 • Pikem tagasimakseperiood
 • Paremad tingimused ja paindlikkus
 • Olemasolev remondilaen
 • Kinnisvara tagatis
 • Residentsus Eesti Vabariigis
 • Täisealine olemine

Refinantseerimine võib olla hea võimalus, et muuta olemasolev remondilaen paremini sobivaks sinu finantsolukorrale. Uuri erinevaid võimalusi, arvuta välja, kui palju sa võid refinantseerimisega kokku hoida ning võrdle erinevate laenupakkujate pakkumisi. Vali usaldusväärne laenupakkuja, kes aitab sul oma remondilaenuga raha säästa ning toetab sind kogu protsessi vältel.

Remondilaenu tagatised

Remondilaenu taotlemisel on oluline tagatisvara, mis tagab laenuandjale kindluse laenusumma tagasimaksmise osas. Tagatisvara peab vastama teatud nõuetele ja selle väärtus peab olema piisavalt suur, et katta võimalikud tagasimaksejõuetuse riskid. Remondilaenu tagatised võivad olla erinevad, kuid üks levinumaid valikuid on kinnisvara tagatis.

Remondilaenu puhul võib tagatisvaraks olla kinnisvara, mille minimaalne väärtus on 10 000 eurot. Tagatisvara peab olema laenuvõtja nimele kantud kinnistusraamatus ja seda tuleb registreerida 90 päeva jooksul pärast laenulepingu sõlmimist. Tagatisvara väärtus määratakse kindlaks hindamisakti alusel, mis tehakse enne laenulepingu sõlmimist.

Tagatisvara on laenuandjale kindlus, et laenusaaja suudab laenusumma tagasi maksta. See annab laenuandjale õiguse tagatiseks oleva vara müügiks juhul, kui laenusaaja jääb maksetega hilinema või kui laenulepingu tingimusi rikutakse. Tagatisvara müügist saadud summa kasutatakse võlgnevuse katteks.

Remondilaenu tagatisvara peab olema heas seisukorras ja ilma koormatisteta. Kui laenusaaja soovib tagatisvara müüa või sellel koormatisi seada, tuleb selleks saada laenuandja nõusolek. Tagatisvara hoidmise ja hooldamise kulud jäävad laenusaaja kanda.

On oluline meeles pidada, et tagatisvara kaotamise risk on olemas. Kui laenusaaja ei suuda laenu tagasi maksta ja tagatiseks olnud vara müüakse, võib see kaasa tuua tagajärgi nagu vara kaotus ja negatiivne mõju krediidiskoorile. Seetõttu on tähtis hoolikalt kaaluda remondilaenu võtmist ning veenduda, et laenu tagasimaksmine on jõukohane.

Remondilaenu tagatised
Kinnisvara Minimaalne väärtus 10 000 eurot, kantud laenuvõtja nimele kinnistusraamatus, registreeritud 90 päeva jooksul pärast laenulepingu sõlmimist

Laenu saamine ja tagasimaksmine

Laenu saamine on remondiprojekti rahastamiseks oluline samm, mis nõuab mõningaid protseduure ja vastavust laenuandja tingimustele. Laenu taotlemise protsess on tavaliselt kiire ja lihtne ning võib toimuda nii veebis kui ka kontoris.

Esimeseks sammuks on laenutaotluse täitmine, kus tuleb esitada vajalikud isikuandmed, tõendid sissetulekute kohta ning muu oluline teave. Laenuspetsialist vaatab taotluse üle ja teeb järgmise tööpäeva jooksul laenuotsuse. Positiivse otsuse korral kutsutakse taotleja kontorisse laenulepingut sõlmima. Laenu raha jõuab taotleja kontole pärast notariaalse hüpoteegi seadmist ja lepingu allkirjastamist.

Tagasimaksmine toimub vastavalt valitud tagasimaksegraafikule. Tagasimaksegraafik võib olla annuiteetgraafikus või ühekordne tagasimaksega, sõltuvalt laenusaaja eelistustest. Laenu saab tagasi maksta ka enne tähtaega tasuta. On oluline jälgida maksete tähtaegu ning vajadusel pöörduda laenuandja poole, et leppida kokku muudatused tagasimaksetingimustes.

Kokkuvõtlikult võib öelda, et remondilaen on suurepärane võimalus oma kodu renoveerimisideede elluviimiseks. Selle abil saab finantseerida erinevaid sisustuse värskendamise, renoveerimise ja tehnika väljavahetamise projekte. Remondilaen pakub paindlikke tagasimaksetingimusi ja võimalust taotleda täismaksepuhkust kuni 12 kuuks.

Remondilaenu saamiseks tuleb läbida lihtne taotlemisprotsess ning sõlmida laenuleping. Laenusummad algavad 2000 eurost ning tagasimaksetähtaeg võib kesta kuni 20 aastat. Laenu tagatisena aktsepteeritakse kinnisvara, mille minimaalne väärtus on 10 000 eurot.

Enne remondilaenu võtmist tasub võrrelda erinevate laenupakkujate tingimusi ning valida usaldusväärne pakkumine. Samuti on võimalik refinantseerida juba olemasolev remondilaen kõrgema intressimääraga. Remondilaenu tagasimakse toimub vastavalt valitud tagasimaksegraafikule ning laenu saab enne tähtaega tasuta tagastada.

Isegi kui tekivad raskused maksete tasumisel, on oluline pöörduda laenuandja poole, et leida sobiv lahendus. Olge vastutustundlik laenaja ning valige remondilaen, mis vastab teie vajadustele ja toetab teid kogu laenuprotsessi vältel. Teie kodu remontimise plaanid saavad tänu remondilaenule teoks!

KKK

K: Mis on remondilaen?

Remondilaen on laen, mis aitab finantseerida erinevaid renoveerimis- ja remondiprojekte kodus või äripinnal.

K: Kuidas remondilaen aitab minu plaane ellu viia?

Remondilaen võimaldab teil saada vajalikku rahastust, et teostada kodu renoveerimist või remonti vastavalt teie soovidele ja vajadustele.

K: Millised on remondilaenu eelised ja tingimused?

Remondilaenul on paindlikud tagasimaksetingimused ja võimalus taotleda kuni 12 kuu pikkust täismaksepuhkust. Laenusummad algavad 2000 eurost ja võimalik on valida lühiajaline või pikaajaline tagasimaksegraafik.

K: Kuidas ma saan remondilaenu taotleda?

Remondilaenu saab taotleda täites laenutaotluse veebis või kontoris. Pärast taotluse esitamist võtab laenuspetsialist ühendust ning laenuotsus tehakse järgmisel tööpäeval.

K: Kuidas valida sobiv remondilaenupakkuja?

Enne remondilaenu võtmist tasub võrrelda erinevate laenupakkujate tingimusi, nagu intressimäärad, laenusummad ja laenu taotlemise protsess. Tutvuge ka laenupakkujate maine, kogemuste ja klienditeenindusega.

K: Kuidas tagasi maksta remondilaenu ja teha muudatusi laenulepingus?

Remondilaenu tagasimakse toimub vastavalt valitud tagasimaksegraafikule. Muudatusi laenulepingus saab teha laenupakkuja iseteenindusvõimaluste kaudu.

K: Millised on maksepuhkuse võimalused remondilaenu puhul?

Remondilaenu puhul saab taotleda kuni 12 kuu pikkust täismaksepuhkust vastavalt laenusaaja vajadustele ja võimalustele.

K: Kas on mingid kulud seotud remondilaenu maksete hilinemisega?

Maksete hilinemisel võivad kaasneda tasud ja viivised vastavalt laenupakkujate hinnakirjale.

K: Kas ma saan refinantseerida oma olemasoleva remondilaenu?

Kui sul on juba olemasolev remondilaen kõrgema intressimääraga, võid kaaluda refinantseerimist paremate intressimäärade ja tingimuste saamiseks.

K: Millised on remondilaenu tagatised?

Remondilaenu tagatiseks võib olla kinnisvara, mille minimaalne väärtus peab olema 10 000 eurot.

K: Kuidas laenusaamine ja tagasimaksmine toimub?

Remondilaenu saamiseks tuleb läbida taotlemisprotsess ja sõlmida laenuleping. Laenu saab tagasi maksta vastavalt valitud tagasimaksegraafikule ning laenu saab enne tähtaega tasuta tagastada.

Remondilaen on suurepärane võimalus nende jaoks, kes soovivad oma kodus remonti teha või renoveerimisprojekte ellu viia. Remondilaen aitab finantseerida erinevaid renoveerimise, sisustuse värskendamise ja tehnika väljavahetamise projekte. Selle abil saab teha nii väiksemaid muudatusi üksikutes tubades kui ka terve kodu renoveerimist. Laen sobib ka äripindade ja kontorite remontimiseks või laiendamiseks. Remondilaenul on paindlikud tagasimaksetingimused ja…